What I eat in a day #1

16:40

Na mojom stravovaní makám už veľmi dlho. Stále sa učím nové veci o výžive a snažím sa to aplikovať do svojho každodenného života. Za deň sa snažím jest 5 krát, aj keď nie vždy sa ubránim zobnutiu aj niečoho ďalšieho počas dňa.
Každý deň začínam pohárom vody a cez deň sa snažím vypiť aspoň 2 litre. Môj dnešný jedálniček vyzeral takto:

1. raňajky - jogurt s ovsenými vločkami, chia semienkami a ovocím. Takéto raňajky jedávam už asi rok a ešte ma neomrzeli. Som lenivá rozmýšlať nad novými vecami a toto viem, že vždy doma mám.


2. desiata - hrsť orechov. Táto desiata sa mi osvedčila. Zasíti ma presne na čas kým idem na obed.

3. obed - Môj obed je väčšinou jedlo, ktoré som predchádzajúci deň robila na večeru. Môj najväčší problém odjakživa je veľkosť porcie. Ja som človek ktorý zje čo má na tanieri a jem kým je čo. Práve preto sa učím odhadnúť primeranú porciu a verím, že sa mi to už celkom darí. Snažím sa aby moje obedy obsahovali veľa zeleniny a aby boli nutrične bohaté. Často je to improvizácia ako aj dnes. Zvolila som kuracie prsia so šošovicou a karotkou a ako prílohu zeleninu.

4. olovrant - olovrant nejedávam vždy. Ani dnes som ho nejedla. Záleží to väčšinou od množstva práce, ktorú v daný deň musím spraviť. Ale ak už olovrant jem, tak je to väčšinou ovocie.

5. večera - keďže večeru jem dva krát- večer a aj na druhý deň na obed, snažím sa aby bola hlavne zdravá. Ak sa mi nechce variť, tak si dám zeleninu s mozzarelou, hummusom alebo inou zdravou alternatívou.

A čo ste dnes jedli vy? :)

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Super jídelníček. J8 se snažím jíst zdravěji, což se mi docela daří oproti tomu co jsem jedla dříve. Dokonce máme i docela podobný jídelníček, ale já k tomu i hřeším čokoládou apod. :D
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja s tým bojujem už veľmi dlho a konečne to začínam dostávať pod kontrolu :) u mňa veľmi pomohlo, že mám presný režim na hodinu kedy jem. Tak sa lepšie dokážem kontrolovať :) a tebe držím palce nech ti to vydrží :)

   Odstrániť
 2. Zajímavý jídelníček. Nejvíce se mi líbí tvoje snídaně :D
  Já ovoce jím vždy dopoledne ke svačině a odpoledne volím spíše zeleninu. :)
  Ale jinak žádný jídelníček nevedu a nedržím. Nemám na to chuť ani čas :))

  Gabux

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Snídaně jsou z celého dne nejlepší!! :) Ale všechno vypadá dobře.

  OdpovedaťOdstrániť

STAY STRONG

STAY STRONG