Angličtina cez internet - moje skúsenosti

13:58


Dneska by som sa s vami chcela podeliť o svoje skúsenosti s učením sa jazykov cez internet a dúfam že vás moje skúsenosti nakopnú a vyskúšate to aj vy :)
Odkedy som dokončila vysokú školu mám potrebu sa ďalej vzdelávať. Moja angličtina nikdy nebola na dobrej úrovni, rozhodla som sa ju zdokonaliť. V práci máme zamestnanecký benefit v podobe budgetu na výučbu jazykov a tak mi už nič nebráni sa poriadne učiť. Dva semestre som obetovala jazykovej škole v mojom meste. Prvý semester bol celkom dobrý, naučila som sa vela, no druhý bol totálne oničom a mala som pocit, že tam chodím spávať. Po tejto skúsenosti som si povedala, že musím nájsť buď lepšiu školu alebo odísť do zahraničia, na čo ale bohužiaľ nemám peniaze (hypotéka sa sama nezaplatí). Tak som teda začala hladať na internete možnosti a natrafila som na super vec. Angličtina s native speakrom skoro zadarmo a doma!
Učiť sa angličtinu pre mňa osobne nebolo nikdy jednoduchšie a zábavnejšie. Jediné čo je k tomu treba je prekonať strach z cudzincov a ak máte aspoň aké take základy cudzieho jazyku určite sa do toho pustťe aj vy! Doteraz som vyskúšala dva weby:1. Verbling.com - verbling je americký startup, ktorý zgrupuje profesionálnych učiteľov cudzích jazykov a ľudí ktorý sa chcú učiť. Ja som verbling dokopy vyskúšala 6 krát s dvomi rôznymi učiteľmi. Je super, že si môžete vybrať učiteľa, ktorý je vám najviac sympatický a tiež podľa referencií, ktoré mu nechali iný študenti. Nemusíte inštalovať Skype a ani iný program na komunikáciu, pretože na verblingu je už zabudovaný google hangouts, takže pre ľudí ako ja, čo Skype nevyužívajú je to ideálne. Nájdete tu aj vytvorené skupiny "hangouts" kde môžete komunikovať s ostatnými študentmi a tak sa zdokonalovať v jazyku aj zadarmo.
Verbling hodnotím veľmi pozitívne a určite plánujem ďalšie hodiny.


2. Italki.com - Italki by som nazvala skôr sociálnou sieťou ako len "online jazykovou školou". Má  viac funkcií ako verbling a učitelia sú tu rozdelený do dvoch skupín. Prvou skupinou sú profesionálny učitelia, ktorý majú na výučbu papiere a druhou skupinou sú tzv. "community tutors", teda ľudia, ktorý síce nie sú certifikovaný učitelia, ale z nejakého dôvodu ich učenie baví, alebo sa ním aj tak živia. Druhá skupina má tiež nižšie ceny za hodiny a nie vždy sú na danú hodinu dostatočne pripravení. Na italki som zatiaľ absolvovala dve hodiny s jedným učiteľom a bola som nadmieru spokojná. Síce som si musela nainštalovať Skype, pretože italki nemá zabudovaný žiadny komunikačný kanál, ale určite nelutujem. Okrem klasických hodín s profesionálmi alebo tútormi je tu možnosť nájsť si tzv. language partnera s ktorým môžete komunikovať zadarmo alebo si môžete dať opraviť svoje preložené texty učiteľmi, čo ja považujem za geniálne a túto možnosť som už niekoľko krát využila. Nevýhodou italki je tiež to, že si hodinu nemôžete zaplatiť rovno, ale musíte si kúpiť kredity a z nich následne kupovať hodiny.


Jazyky sa cez internet dajú učiť a je to super zábava. Všetci učitelia, s ktorými som mala hodiny boli neuveriteľne sympatickí, bezprostrední a vždy sme sa dokázali dohovoriť. Zo svojej vlastnej skúsenosti doporučujem každému, kto sa chce učiť jazyky efektívne a rýchlo napredovať. Na oboch weboch sa dá kúpiť trial hodina, ktorá trvá 30 minút a stojí pár euro.
A keď ešte stale váhate, po kliknutí na tento link: https://www.italki.com/i/C6bfec vám dávam 10 kreditov na italki, za ktoré si viete kúpiť jednu hodinu :)


A čo vy? Máte podobné skúsenosti ako ja? :)

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Ty jo, o takových stránkách slyším prvně, ale zkusím se kouknout. Určitě je to pohodlnějjší a levnější, než mít učitele na doma nebo chodit do jazykovky, která u nás prý taky stojí za prd. Díky za tipy! :)

    Fakynn

    OdpovedaťOdstrániť

STAY STRONG

STAY STRONG