Sobotné nákupy jedla

16:44

Nie vždy sme v sobotu doma, ale ak už sme, tak ju celú zasvätím zveľaďovaním domácnosti. To pre mňa znamená, že idem na nákup, upratujem ako šialená a nakoniec aj niečo uvarím alebo upečiem. Teda aj dnes som šla na nákup s ktorým by som sa s vami chcela podeliť a možno vás tým aj inšpirovať. Sú to veci, ktoré bežne kupujem a v kuchyni mi nesmú chýbať. 
Vždy sa snažím nakupovať tak, že ešte v obchode rozmýšľam, aké hlavné chody z daných vecí dokážem uvariť. Neviem či sa to stáva len mne, ale keď nerozmýšľam nad konkrétnymi jedlami často sa mi stane, že prídem domov s nákupom za 50 € a na druhý deň už neviem čo uvariť, pretože som dokopy nič poriadne nekúpila. 


1. zelenina a ovocie - Pri každom nákupe sa snažím nakúpiť viacero druhov zeleniny, no bohužiaľ nie vždy v našom supermarkete nájdem aj čerstvú zeleninu a ovocie, takže beriem čo je v dobrom stave. Dnes toho nebolo veľa, ale našťastie mám doma ešte nejakú tú zásobu.

2. mliečne výrobky - Nepijem mlieko, ale za to milujem syry vo všetkých formách a skupenstvách. Mozzarela, cottage aj olomoucké syrečky, brynza aj tvaroh u mňa v chladničke nikdy nechýbajú, tak isto aj tofu. Tofu som objavila len pred pár rokmi, ale odvtedy ho jem každý týždeň minimálne raz, keď nie viac krát. Najradšej mám údené a s bazalkou. Má výbornú konzistenciu, dobre sa s nim manipuluje a je dá sa veľmi rýchlo pripraviť na milión spôsobov. Na značku Lunter nedám dopustiť a všetky ich produkty vždy rada hádžem do vozíka. :) Jogurty sú u mňa tiež nepostrádateľné spolu s Mysli Emco. Zvyknem kupovať len dva druhy jogurtov a to bielu PROBIU nature a Milbona bio natural z Lidlu.

3.čaje - Čaje pijem na hektolitre v práci, doma ba dokonca si ich balím aj na výlety.
V uličke s čajmi by som dokázala vydržať aj hodinu. Objavujem stále nové a nové príchute a doma ich rôzne kombinujem. Dnes som kúpila klasiku Pu-Erh, ktorý pijem už pár mesiacov, lebo sa snažím schudnúť a prihodila som do vozíka aj pre mňa novinku Zázvor+baza. Už som ho hneď aj vyskúšala a aj keď ja zázvor veľmi nemusím, táto kombinácia je výborná.
Iné nápoje nekupujem, ak teda nepočítam pivo môjho chlapa, ale s tým ja nemám nič spoločné! :D

4.Mäso a cestoviny - Cestoviny sú povinnou jazdou skoro pri každej návšteve obchodu. Keď už nič doma nie je, tak cestoviny to vždy zachránia. Mäso kupujem poväčšinou len kuracie, pretože mi najviac chutí a je chudé, ale dnes som prihodila aj bravčové karé na spestrenie jedálnička. :)

5. Cesto a olej -Viem, že cesto na pizzu z obchodu nie je najlepšie riešenie, ale je to rýchle a môj chlap má rád pizzu. Na lístkové cesto som si zvykla hlavne vďaka knižke Moje jedlo od Pyca Raucha, ktorý ho často používa pri svojich receptoch.
Olivový olej musí byť vždy a keď nie je som z toho nervózna! Snažila som sa ho vymeniť za kokosový olej, ale nebolo to ono. Kokosový olej používam len pri pečení.

6. Oriešky a čokoládky - Solené arašidy sú snáď jediná neresť, ktorej sa nedokážem zbaviť a neviem ich za nič vymeniť. Tak večer pri telke si proste občas doprajem, no! A čokoládka je 85%-ná, takže nemám až také výčitky svedomia. :)

A čo nesmie chýbať v tvojom nákupnom košíku?

Follow my blog with Bloglovin

You Might Also Like

2 komentárov

 1. Jako bych to psala já... mám to úplně stejně :)
  Tofu jsem si též moc oblíbila.
  Jestli budeš chtít, mrkni ke mně na blog do receptů, nedávno jsem dělala domácí žitnou pizzu z tvarohového těsta a měla obrovský úspěch, myslím, že lepší než to kupované těsto :) je jednoduchá, rychle hotová a zasytí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem za komentár :) určite sa prídem inšpirovať!

   Odstrániť

STAY STRONG

STAY STRONG